Ozvěny víkendu: šest beden ve Slatinicích i bronz Jany Matějíkové z Majetína

Doba srpnových dovolených i letní minispánek Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje zdárně pokračují, přesto vám i tentokrát přinášíme (ne zcela) pravidelné víkendové ozvěny plné sportovních úspěchů členů olomoucké Ligy stovkařů. Dnes tu máme čtyři akce - tři běžecké a jednu triatlonovou.

Ve Slatinicích se minulou sobotu zásluhou Jarky Šlahařové a jejího týmu konal již potřetí za aktivní spolupráce Ligy 100 Olomouc charitativní závod Slatinická sedmička, který je zároveň vzpomínkou na naši kamarádku a skvělou běžkyni Šárku Krčkovou, jež před dvěma lety podlehla zákeřné chorobě. Peníze vybrané na této akci jdou kompletně na léčbu onkologických onemocnění. Ve výsledkové listině byla opět k vidění řada z vás a (přestože to není v tomto případě zdaleka to nejdůležitější) byla z toho i spousta umístění na medailových pozicích. V kategorii A doběhl třetí Honza Lachnit, který bezmála osm kilometrů dlouhou krosovou trať s výběhem téměř na vrchol bájného Kosíře zvládl za 30 minut a 5 sekund. Druhý v céčku byl Josef Bátěk (42:47) a třetí v identickém čase Bob Barbořák. V sedmdesátnících jsme obsadili kompletní stupně vítězů, když dvojčlennému startovnímu poli v této kategorii vévodil Jiří Morávek (51:14) před Honzou Sedláčkem (1:06:36). Šesté medailové umístění pro naše barvy přidala Martina Otčenášková díky pomyslnému bronzu za čas 38:55 mezi nejmladšími ženami a dívkami. Všem tentokrát nejen gratulujeme, ale také moc děkujeme za vybrané startovné i peníze v tombole!
Až do dalekého Špindlerova Mlýna se v sobotu vydal Standa Krajča, aby zde absolvoval doprovodný jednadvacetikilometrový závod v rámci Krkonošské padesátky. Horský půlmaraton s převýšením 1600 metrů absolvoval za 2:20:47 jako absolutně devátý v cíli a čtvrtý v kategorii mužů do 39 let. Super, Stando!
Další z oblíbených letních triatlonů se konal v Majetíně a okolí. Tamní Královský triatlon každoročně přivábí k účasti řadu jinak ortodoxních běžeckých specialistů. Letos jsme na jeho startu měli jediného klubového zástupce, zato hned s medailovým razítkem! Jana Matějíková zvládla 500 metrů plavání, 33 kilometrů na kole a 6 kilometrů běhu za 1:41:14, obsadila třetí místo mezi ženami do 30 let a navázala tak na své týden staré podiové umístění z Rýmařova.
A ještě jeden víkendový zápis, také už tradiční: v olomouckých Smetanových sadech pokračoval svým srpnovým dílem seriál Dvě míle s úsměvem. Jeho neúnavná účastnice Hanka Tučková jako jediná zástupkyně Ligy stovkařů Olomouc skončila tentokrát mezi ženami devátá s časem 18:47. A netřeba už snad ani dodávat, že opět byla ze všech závodnich na trati nejzkušenější.:-)

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: žádný běžecký výkon není špatný!