Ozvěny víkendu: v parku se běhalo pro charitu i s úsměvem

Zatímco v předchozích týdnech se sběrači bodů do Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje mohli ve své snaze o jejich sklizeň rozkrájet, první červnový víkend jim přinesl úlevu, když se v rámci běželo pouze v pátek o oblíbené štěně. Přesto se opět našla velká spousta zajímavých závodů a ve výsledkových listinách dvou z nich figurovali na čelních místech i naši členové.

Ohlédnutí za víkendovým běžeckým děním začněme tentokrát ještě o týden dříve, na Půlmaratonu údolím Moravské Sázavy. Ten byl součástí naší Velké ceny, ale v jeho rámci se konala také soutěž čtyřčlenných družstev, přičemž součástí každého musela být alespoň jedna žena. Tým pod hlavičkou Ligy stovkařů Olomouc si pod vedením našich členů (třetí místo v absolutním pořadí) a Standy Krajči (desátý celkově a sedmý v áčku) přizval nadmíru zdatné hosty - absolutního vítěze závodu Pavla Dvořáka a jedenáctou závodnici z ženského béčka Blanku Masničákovou. Bylo z toho třetí místo v soutěži družstev, ke kterému všem kamarádům (nejen těm "našim") moc gratulujeme!
A teď už zpátky do toho nejaktuálnějšího víkendu, který přinesl mimo jiné další z řady charitativních běžeckých akcí (je vidět, že běh stále vábí a táhne), tentokrát v olomouckých Smetanových sadech a pod názvem Jeden běh nestačí. Třetí ročník opět uspořádala Společnost pro ranou péči a kromě dětských závodů na účastníky čekal kondiční běh dlouhý 2,5 kilometru i hlavní, desetikilometrový závod na čtyřech kolech v pořádně horkem roztopeném parku. Z jeho výhně pro sebe vykula hned dvě zlaté medaile Jitka Fojtková - první za výhru v kondičním běhu (10:33) a druhou hned vzápětí za prvenství mezi ženami na desítce (47:07). Další pomyslné zlato přidal v hlavním běhu v kategorii mužů nad 50 let po zkušeném výkonu Olda Adámek (45:14). Tak ať zdraví drží, přátelé!:-)
O den později, tedy v neděli se ve Smetanových sadech pretěkalo znovu, tentokrát v rámci červnového pokračování seriálu Dvě míle s úsměvem. Devátou příčku si výkonem 16:49 zajistila Šárka Hradilová a jen o dvě pozice a přesné dvě minuty později dorazila do cíle tradičně nejstarší účastnice tohoto mítinku Hanka Tučková. Holky, děkujem!

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: žádný běžecký výkon není špatný!