Ozvěny víkendu: ultrabronz Kristýny Chmelkové i hrdinové Valašského hrbu

Ultranáročný víkend hned se třemi závody (i když reálně se vlastně daly stihnout "jen" dva) má za sebou Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje, ale také další závody s účastí našich členů nesou označení ultra. A pro olomouckou Ligu stovkařů přinesly rovnou několik medailových radostí.

Jako sdružení amatérských milovníků dlouhých běhů se - a to si klidně přiznejme - až tak často medailovými příčkami z mistrovství republiky chlubit nemůžeme, tentokrát však rádi uděláme výjimku. Zasloužila se o to specialistka na horské běhy Kristýna Chmelková, která si dodatečně ke svým nedávným kulatým narozeninám nadělila krásný dárek v podobě bronzu z domácího šampionátu v ultra skymarathonu. Ten se konal v rámci závodu Nezmar Ultra SkyMarathon, na jehož účastníky čekala bezmála devadesátikilometrová štreka s převýšením 5230 metrů a startem i cílem v Bystřici nad Olší ve Slezských Beskydech. Kristýna ji zvládla za 13 hodin, 10 minut a 32 sekund jako třetí žena a 25. účastnice celkově, když jí na druhou příčku mezi ženami chybělo na této vzdálenosti nicotných osm minut. K republikovému bronzu moc gratulujeme!
Také další ultra závod uplynulého víkendu hostily beskydské kotáry. Valašský hrb se startem a cílem u známého horského hotelu Čarták má "na svědomí" parta, jež je podepsána i pod posledními ročníky Jesenického maratonu. Pro více než šest stovek účastníků připravila trasy o délce 10, 20, 30 a 50 kilometrů (no, ona ta padesátka měla kilometrů spíše tak 55...). Naši kamarádi byli nejvíce vidět na už dosti náročné třicítce. Celkově druhý a první v kategorii B od 30 do 44 let byl Honza Lachnit (2:10:47), a to o pouhých 11 sekund za vítězným Lubomírem Židlíkem. Čtvrtá pozice absolutně a opět první mezi borci do 29 let patřila Zdeňkovi Krejčímu (2:12:22). V béčku přidal 77. příčku Petr Stolička (3:18:23), šestý mezi muži nad 45 let byl Zbyněk Jelínek (2:34:45), 17. Lubomír Kachyňa (2:59:55) a 39. po zdravotních trablech se vracející Bohuš Barbořák (4:07:36). Na nejkratší desítce jsme zastoupení neměli (nicméně zdravíme naše kamarádky Báru Lahovou a Katku Křížkovou), málem to však cinklo na dvacítce, a to zásluhou Jitky Fojtkové, s časem 1:42:21 čtvrté v nejmladší ženské kategorii. Na královské trati dlouhé poctivých 50 kilometrů jsme měli dva reprezentanty - v béčku doběhl Tomáš Krejčí 22. v čase 5:49:26 a ve spojené veteránské kategorii nad 45 věkem již šedesátník Vlastík Raclavský 16. za 7:03:15.
Všem borcům přejeme pořádný (Valašský) hrb a těšíme se na viděnou zpátky u nás v nížinách.

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail   This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it  a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: žádný běžecký výkon není špatný!