Ozvěny víkendu: výběh na Šerák, unikátní trojzávod i lesní hodinovka

Další "bláznivý víkend" má za sebou seriál Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje, který v uplynulých dnech servíroval poctivé menu v podobě Kokina běhu a Hanácké kojetínské desítky. Protože však běžecká sezona doslova kulminuje, živo bylo i na dalších atletických "bojištích". Podívejme se alespoň na některá z nich s přímou účastí našich kamarádů.

Mistrovstvím ČR v běhu do vrchu a zároveň kvalifikací na evropský šampionát vrchařů byl sobotní Běh na Šerák, závod o délce 9,5 kilometru s převýšením 813 metrů. Na ikonickou horu (alespoň pro nás pivaře) se vydal také člen naší TJ Roman Kovář, který obsadil v náročném stoupání druhé místo v kategorii čtyřicátníků a celkovou pětadvacátou pozici mezi muži díky výbornému času 49:51. Nejen sobotní Šerák, ale i nedělní Běh na Sokolí vrch (donedávna pevná součást našeho seriálu) bohužel hlavně ve veteránských a ženských kategoriích opět potvrdily smutný trend ústupu ze slávy donedávna ještě tak vyhledávaných a populárních klasických běhů do vrchu. Co se dá dělat, když se dnes něco nejmenuje "trail" či "run", pro široké běžecké masy jako by ani neexistovalo...
Tak snad raději podstatně veseleji: v cíli na Šeráku i Sokolím vrchu se po delší zdravotní pauze objevil náš skvělý kamarád a dvaaosmdesátiletý mladík Jaroslav Merta. Járovi ze srdce gratulujeme a těšíme se v červnu na Štěněti na něj i na jeho výpěstky.:-)
Zajímavý a unikátní běžecký projekt uspořádali v neděli naši kolegové z MK Prostějov. Hloučela 3.6.9 je vlastně trojzávodem, v němž si účastníci volí z tras dlouhých tři, šest a devět kilometrů. Anebo si mohou s krátkými přestávkami mezi jednotlivými "etapami" zaběhnout všechny tratě najednou a poměřít své síly v netradičním osmnáctikilometrovém trojboji, v němž rozhoduje součet všech tří časů. Z členů Ligy stovkařů si tuto kombinaci vyzkoušela Judita Nagyová (pátá mezi ženami, čas 1:27:52) a se zavazujícím startovním číslem 1 rovněž Olda Adámek (1:18:41), který sice doběhl z mužů na osmém místě, ale v pomyslné kategorii padesátníků by svou jedničku s přehledem obhájil. Gratulace oběma trojbojářům!
A ještě jeden unikát se skrýval v termínovce uplynulého víkendu. Jedinou lesní hodinovku v českých a moravských luzích a hájích (doslova) pořádá běžecký bard Jirka Prokop ze sdružení Běhy Zlín. Letošní Zlínské lesní hodinovky se zúčastnila také naše mladá naděje Zuzana Koudelková, která výkonem 12 720 metrů brala třetí místo v kategorii žen do 39 let. Jen tak dál, Zuzko!
A abychom nezapomněli. Kdo že to byl nejlepší Češkou ve výsledkové listině velkého Mattoni 1/2Maratonu Karlovy Vary? Samozřejmě naše čestná členka Petra Kamínková, k jejímuž výkonu 1:17:57 a další významné trofeji jí také ještě dodatečně gratulujeme.

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it  a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: žádný běžecký výkon není špatný!