Ozvěny víkendu: maraton Borák i brambůrky Káji Vinklerové

Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje nabídla o víkendu legendu legend v podobě již 41. ročníku Běhu Mánesovou stezkou, oblíbené bloudění po Kosíři a jeho (dalekém) okolí mělo úměrně postupující sezoně řadu konkurentů. Tím největším byl asi loštický Ultramaraton Borák v režii hvězdného Dana Orálka a jeho rodiny.

Pátý ročník ultramaratonu Borák v krásném okolí tvarůžkového městečka Loštice nabídl opět svým účastníkům tři možné trasy - jednak samotnou ultramaratonskou o délce 86 kilometrů, která byla zároveň mistrovstvím republiky v klasickém ultratrailu, přesto však nikoho z členů naší TJ k účasti nezlákala. Dále pak klasický (a pořádně náročný) maraton, v němž o pouhou půlminutu unikl bronz v kategorii padesátníků nakonec čtvrtému Marku Zatloukalovi (3:48:01). Druhým místem mezi šedesátníky se blýskl Vlastík Raclavský (4:31:24), sedmý ve spojené kategorii mužů do 49 let byl Petr Janků (4:02:20), šestnáctý Vít Lenhart (4:21:12) a dvaadvacátý Petr Koupil (4:54:09). "Dietní" jednokolovou trať o délce 14 kilometrů si úspěšně střihla Jana Minaříková (1:22:50) - čtvrtá z žen bez rozdílu věku.
Další z četných velkých "runů" se konal v Brně pod názvem Night Run. Na jeho kratší, pětikilometrové distanci se představila Karolína Vinklerová, která na těchto akcích pravidelně sbírá úspěchy v podobě umístění na pódiu. Tentokrát to vyšlo "jen" na to velké, tedy šestimístné - Kája zaběhla pětku za velmi solidních 22:28, celkově byla šestá a čtvrtá mezi dívkami do 23 let.
Velká gratulace všem!

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: žádný běžecký výkon není špatný!