Ozvěny víkendu: velký pražský maraton i prosluněná Klášterní třicítka

Velká cena vytrvalců Olomouckého kraje nás po zběsilém sprintu z předchozích týdnů pozvala na konci toho uplynulého "jen" do přívětivých Čehovic, zraky většiny běžeckých nadšenců však hleděly jako kněžna Libuše především ku Praze. Konal se zde totiž další ročník velkého Volkswagen Maratonu Praha, a to i s několikanásobnou účastí našich členů.

Nejlépe z nich si v matičce stověžaté vedl Zdeněk Dokulil, který jako jediný z běžců Ligy stovkařů Olomouc překonal magickou tříhodinovou hranici (2:55:45) a v celkovém pořadí se umístil na 137. příčce mezi více než šesti a půl tisíci borců v cíli. Zdeněk tím sice své maratonské maximum neohrozil, o to více se to však povedlo Jirkovi Peřinovi, který při třetím pražském startu posunul svůj osobák opět a znovu o parník - z loňských 3:50:26 na aktuálních 3:26:33! Svůj první maraton za velmi dobrých 4:06:59 zaběhla (a vlastně si tedy také osobák udělala) Judita Nagyová. Výtečně běžel také Petr Janků (3:43:06) a rozhodně pomalý nebyl ani Petr Stolička (4:48:32).
Stejně jako před týdnem se také tentokrát k víkendu družně přilepilo ještě sváteční pondělí. A to nabídlo díky naší kamarádce a člence Vladimíře Živělové znovu v roli skvělé organizátorky běžeckých akcí moc hezkou novinku mezi olomouckými závody - Běh o klášterní třicítku. Vzdáleností desítku se startem a cílem u slavonínského rybníku Hamrys a zázemím v nedaleké Pivovarské restauraci Klášter si nenechalo ujít 82 běžců včetně mnohonásobné mistryně republiky na vytrvaleckých tratích Petry Kamínkové. Čestná členka naší TJ se dokonce stala časem 37:34 absolutní vítězkou z celého závodu, jehož trať vedla po asfaltových a částečně i polních cestách nad Nemilany a zpět. Druhý za Petrou a první mezi muži byl časem 38:05 "náš" Tomáš Krátký. Kategorii padesátníků vyhrál Pavel Jína, čtvrtým místem jej jistil Lubomír Kachyňa. Čtvrtý mezi čtyřicátníky byl Jiří Ingr, pátý v mužích do 39 let Tomáš Krejčí a devátý Marek Byrtus. Sedmé místo v nejmladších ženách brala Alena Fritscherová. A všichni bez ohledu na klubovou příslušnost si pak dosyta užili vychlazeného Lobkovicze i teplou uzeninu z udírny pod konečně přívětivým květnovým sluncem...
A ještě na jednu víkendovou běžeckou akci s naší účastí nesmíme zapomenout: tradiční Dvě míle s úsměvem v olomouckých Smetanových sadech napsaly svůj květnový díl a byla u toho opět i Hana Tučková. Její čas 18:37 sice na ty absolutně nejlepší tentokrát nestačil, Hanka však byla jedinou šedesátnicí na startu (a samozřejmě také v cíli), takže byla vlastně rovněž vítězkou.:-) Gratulujeme!

Fotogalerii Tomáše Píska z Běhu o klášterní třicítku naleznete zde.

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it  a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: žádný běžecký výkon není špatný!