Ozvěny víkendu: vicemistrovský titul i bedny z Ostravy, Bratislavy a Kroměříže

S postupujícím jarem (i když podle počasí venku se to úplně nezdá) lámou víkendy zas a znovu rekordy v počtu konaných běžeckých závodů. Nejinak tomu bylo také o tom posledním, který opět (a zdaleka ne naposledy) přinesl rovnou dvojici podniků Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Obvykle se u nich v této rubrice nezastavujeme - jejich výsledky si totiž můžete přečíst rovnou na těchto stránkách - tentokrát ale uděláme výjimku. Jeden z nich se totiž běžel jako mistrovství Moravy a Slezska.

Na jednadvacetikilometrové trati Hanáckého půlmaratonu v olomouckých Bezručových sadech si pro titul vicemistryně dvou východních zemí naší republiky doběhla Kristýna Chmelková, navíc ve velmi pěkném čase 1:36:30, který se jen na pár vteřin přiblížil jejímu osobnímu maximu. Výsledek je to o to cennější, že Kristýna silniční závody prakticky neběhá, její doménou (a velmi úspěšnou) jsou horské běhy. A hádejte, kdo že to mezi ženami vyhrál? No přece čerstvá česká šampionka z Pardubic (a samozřejmě naše čestná členka) Petra Kamínková, která si Hanácký půlmaraton jen tak "vyklusla" za 1:22:24. Co by za takový výklus většina z nás dala, že?
Další prvenství pro naše barvy se urodilo v Kroměříži, na trati pětikilometrového Night Trail Runu. V kategorii mužů nad padesát let je pro sebe urval Lubomír Kachyňa díky času rovných 21 minut. A to si ještě o den později jen tak střihnul účast na Krakovecké 10,1ce, kde už to ale tentokrát na bednu nebylo.
Druhé místo, tentokrát dokonce absolutně, si z vinic v okolí Bratislavy přivezl ve velké formě běhající Zdeněk Dokulil. Tamní Račianský pólmaraton zvládl za 1:22:00, když za vítězem zaostal o pouhých 31 sekund. Tak příště, Zdeno!
Pro změnu bronz celkově a vítězství v kategorii žen (či spíše dívek) do 23 let vyfárala v Ostravě na pětikilometrovém Avon běhu konaném při Night Runu Karolína Vinklerová (čas 22:27). Také Kája si už zvyká na pohled shora na tleskající dav vcelku pravidelně, až se nám starým a pomalým chce skoro závidět...:-)
Každopádně všem (nejen jmenovaným) běžcům moc gratulujeme a těšíme se, co předvedou v dalším, závody opět překypujícím víkendu.

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it  a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: žádný běžecký výkon není špatný!