Ozvěny Velikonoc: mistrovská umístění i půlmaratonské osobáky

Velikonoční svátky posunuly Velkou cenu vytrvalců Olomouckého kraje hned o dva díly dál, kromě Náměště a Tovačova se však pozoruhodné běžecké věci děly i jinde. A to především na půlmaratonských tratích, kde si členové naší TJ připsali několik velmi hodnotných osobních výkonů.

Ohlédnutí za čtyřmi volnými svátečními dny ale začněme na trase ještě o kus delší, konkrétně ve Ski areálu Ještěd nedaleko Liberce. Zde se v sobotu konal Ještěd SkyRace, horský běh o délce 24,5 kilometru a s převýšením 1600 metrů, jenž byl zároveň mistrovstvím republiky v disciplině skyrace. Na jedenáctou příčku mezi ženami celkově a tedy i v mistrovském hodnocení zde dosáhla Kristýna Chmelková, s časem 2:55:06 druhá v ženské kategorii do 30 let. Gratulujeme!
O domácí tituly se bojovalo tentýž den na východě Čech v rámci Pardubického vinařského půlmaratonu. Pro svůj dvaačtyřicátý mistrovský titul si zde ve výborném čase 1:18:00 doběhla naše čestná členka Petra Kamínková, čtvrtá absolutně v ženách za trojicí Keňanek a samozřejmě také nejlepší ze všech veteránek. To ovšem v Pardubicích zdaleka nebylo všechno. Desátým místem v mistrovském závodu a osmým ve své kategorii (patnáctým celkově), navíc v osobním rekordu 1:29:31, se k Petře přidala Jana Matějíková. A vše ještě 24. příčkou v rámci MČR a s osobním zlepšením o plných šest minut (1:45:49) jistila Karolína Vinklerová.
Své zastoupení jsme měli i v mistrovském závodu mužů, v němž 27. skončil Zdeněk Krejčí - další osobák a čas 1:19:51 stačily na 35. pozici mezi muži do 39 let. Ještě o deset míst lepší byl Zdeněk Dokulil, jehož výkon 1:18:37 sice osobním maximem nebyl, přesto se jednalo o nejrychlejší pardubický čas pro běžce olomoucké Ligy 100. Zato Zdeňkův brácha Tomáš si výsledkem 1:26:29 vyšperkoval svůj osobáček o 2 minuty a 20 vteřin. Bylo z toho 78. místo mezi nejmladšími muži a také pár piv cestou domů...
O den později si půlmaratonci dali sraz na jižní Moravě na velkém Brněnském půlmaratonu. Nejlepšího umístění pro naše barvy zde dosáhla Martina Otčenášková, pátá mezi ženami B ve výborném čase 1:39:22. Šestnáctá ve stejné kategorii byla Judita Nagyová - čas 1:45:35 je navíc také jejím osobákem. Pro 72. místo mezi nejmladšími ženami si za čas 2:04:10 doběhla Kamila Banátová a 136. mezi čtyřicátníky byl úspěšný rekonvalescent Petr Stolička (2:00:41).
Jen tak dál, borci a borkyně, těšíme se na další zářezy do pažby.:-)

Podařil se vám dobrý běžecký výsledek a chcete se jím oprávněně pochlubit? Pak napište na e-mail This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it a my se rádi pochlubíme i za vás. A pamatujte: žádný běžecký výkon není špatný!

Více fotek z Pardubic si prohlédněte ve fotogalerii Rosti Kováře.